Opinie o rekrutacji

Opinie o rekrutacji

Opinie o rekrutacji. 

Poszukiwanie i zmiana pracy to nie lada wyzwanie. Tylko nieliczni nie odczuwają stresu związanego z wystawianiem się na ocenę innych i poświęcaniem czasu na udział w procesach rekrutacyjnych. 

Sprawdź opinie o rekrutacji w danej firmie przed zaaplikowaniem i nie daj się zaskoczyć złym procesem rekrutacyjnym. 

Kandydaci sprawdzają opinie o firmie przed zaaplikowaniem 

Według danych z raportu NoFluffJobs “Doświadczenia kandydatów w IT 2020” ponad 70% ankietowanych sprawdza opinie o firmie w internecie przed wysłaniem CV. 

Gdzie szukać informacji o firmie i procesie rekrutacyjnym: 

  • strona firmowa i zakładki: o nas, kariera, dołącz do nas, praca itp. 
  • firmowy profil w mediach społecznościowych – szczególnie facebook i instagram (coraz więcej firm wykorzystuje instagrama do celów employer brandingowych i pokazywania, jak wygląda firma od wewnątrz i kim są ludzie, którzy w niej pracują
  • znajomi (każdy z nas ma kogoś znajomego, albo znajomego znajomego, kto pracował w danej firmie – warto podpytać, jak wygląda) 
  • strona ze zagregowanymi opiniami o firmie oraz procesie rekrutacyjnym np. Jacy są?

Gdzie nie szukać informacji o firmie i procesie rekrutacyjnym:

  • fora internetowe słynące z hejtu (mowy nienawiści) i trollowaniu (z wikipedii: antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych) 
  • portale zbierające opinie o firmie, pozwalające na swobodne wpisywanie opinii, które nie zawsze są rzetelne, zarabiające na usuwaniu opinii za pieniądze od krytykowanej firmy

Dlaczego warto sprawdzać opinie przed zaaplikowaniem? 

Nawet za najbardziej atrakcyjnym ogłoszeniem o pracę, może stać firma, która nie szanuje kandydatów i pracowników. 

Procesy rekrutacyjne są wymagające i czasochłonne. Musimy się do nich przygotowywać, poświęcać czas na rozmowy i żyć w stresie w oczekiwaniu na odpowiedź. Od znalezienia nowej i atrakcyjnej pracy często zależy nasz poziom życia. Dlatego nie warto ryzykować i aplikować do firm, które podchodzą do rekrutacji jednostronnie. Firmy, które skupiają się tylko na znalezieniu idealnego kandydata, a osoby, których nie chcą zatrudnić, traktują jakby ich nigdy nie było.
Szanuj swój czas, sprawdź firmę przed wysłaniem CV. 
Zobacz historię najgorszej rekrutacji Marlen i sprawdź ile kosztuje Cię rekrutacja.

Brałeś udział w procesach rekrutacyjnych? Wystaw opinie o rekrutacji. 

Coraz częściej, coraz więcej osób przed dokonaniem zakupu sprawdza opinie innych użytkowników o danych produktach. Szukając recenzji, staramy się wybierać te, które wyglądają wiarygodnie. Co do których nie mamy wątpliwości, że zostały napisane szczerze, a nie w ramach sponsoringu danej marki. Sprawdzamy opinie o sprzęcie rtv / agd, kosmetykach czy książkach. Chcemy wiedzieć, że pieniądze, które zamierzamy wydać nie będą wyrzucone w błoto. 
Przed zaaplikowaniem szukamy opinii o firmie, które ktoś wcześniej dodał. 
Korzystamy z czyjejś uprzejmości, żeby dowiedzieć się, czy warto podjąć rozmowy z danym pracodawcą.

Skąd biorą się opinie z których korzystamy? 

Są dodawane przez innych ludzi. Proste, prawda? Ktoś, kto wcześniej kupił produkt, czy brał udział w rekrutacji w danej firmie, poświęcił swój czas i opisał swoje wrażenia. Wystawiając opinie o rekrutacji pomagasz innym podjąć ważną decyzję. 

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Zobacz wpis.

Brałeś udział w rekrutacji? Dodaj opinię na Jacy są?

marlena z-m