O procesie rekrutacyjnym w branży gier na portalu mmo

O procesie rekrutacyjnym w branży gier na portalu mmo

O procesie rekrutacyjnym w branży gier na portalu mmo 

Kilka dni temu miałam przyjemność napisać gościnny artykuł na portal mmo. Portal zajmujący się tematyką gier komputerowych, szczególnie z gatunku mmo i mmorpg. O tym, jak wygląda rekrutacja w branży gamingowej. Oraz czy pandemia wprowadziła w niej jakieś zmiany.

Wszystkich fanów gier, ale nie tylko, zapraszam do zapoznania się z oryginałem artykułu „Praca w branży gier i IT – cenne rady o procesie rekrutacyjnym od „Jacy Są?”, który znajduje się tutaj (klik). 

Praca zdalna 

Tak, jak wspominałam na portalu mmo, aktualna sytuacja w gospodarce, wynikająca z trwania pandemii Covid-19, przysparza rynkowi pracy wiele problemów. Działalności, których nie da się przenieść do internetu oraz firmy w których brakuje zasobów i kompetencji do rozpoczęcia świadczenia usług online coraz częściej są zamykane. Co powoduje wiele zwolnień.

Na powierzchni utrzymują się firmy, które mogą pozwolić swoim pracownikom na pracę zdalną i nie wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem.  To, co wcześniej było przywilejem głównie szeroko rozumianej branży IT staje się codziennością wszędzie tam, gdzie się da.

Zdalny proces rekrutacyjny w branży gier i IT 

Homeoffice to nie tylko świadczenie usług z domu. To także nowy sposób udziału w procesach rekrutacyjnych. W czasie, gdy niezalecane są bezpośrednie spotkania, firmy decydują się przeprowadzać rekrutacje online. 

Okazja wzięcia udziału w zdalnej rozmowie oraz perspektywa permanentnej pracy zdalnej otwiera nowe możliwości przed kandydatami. Na polskich portalach z ofertami pracy pojawia się coraz więcej pochodzących z zagranicznych firm.

O procesie rekrutacyjnym w branży gier na portalu mmo

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do procesu rekrutacyjnego w branży gier, przeczytaj mój artykuł na portalu mmo.  Dostępny tutaj.

W przypadku, gdy interesujesz się, jak wyglądała rekrutacja w czasie lockdown’u Covid-19 przeczytaj wywiad z Ewą o rekrutacji w czasie covid-19 tutaj (klik), która wtedy szukała pracy.

A po rekrutacji, koniecznie dodajcie o niej opinię na Jacy są? (klik).

marlena z-m